top of page
indywidualny projekt domu High-tech3.jpg

Indywidualny projekt domu high-tech

Naprawdę nowoczesny dom

to inteligentny dom.

+48 61 415 13 20 

autor projektu: architekt Roman Lis wraz z zespołem 

Nie tylko projekt domu high-tech.
Zakres prac.

Tym razem stworzyliśmy dom nie tylko z duszą, ale też taki, z którym domownicy mogą się porozumieć.

 

Jak to możliwe?

 

Wyposażyliśmy go w inteligentne, zintegrowane systemy, które pozwalają sterować domowymi sprzętami. Do tego dodaliśmy przemyślany układ pomieszczeń, wysokie sufity, duże przeszklenia i naturalne materiały. Tak powstał dom high-tech dla całej rodziny - funkcjonalny i komfortowy jednocześnie. 

 

Dla naszych inwestorów przygotowaliśmy nie tylko projekt domu high-tech i wnętrza, ale także wykończyliśmy go aż po najdrobniejsze szczegóły. W imieniu klientów uzyskaliśmy również pozwolenie na budowę, decyzję o warunkach zabudowy oraz przygotowaliśmy niezbędną dokumentację przedprojektową.

indywidualny projekt domu High-tech4.jpg
indywidualny projekt domu High-tech.jpg

Wyższy poziom wygody

To dom idealny dla rodziny 2+1, która ceni sobie komfort i bezpieczeństwo. Już na etapie projektowania zaplanowaliśmy w nim internet rzeczy, czyli system łączący instalacje i sprzęty domowe w dobrze skomunikowaną całość. Pozwala on sterować różnymi urządzeniami w domu. Korzystając ze smartfona domownicy, mogą kontrolować: 

 

  • oświetlenie, 

  • klimatyzację, 

  • kamery monitoringu,

  • inteligentne gniazdka i podłączone do nich urządzenia. 

 

Wszystko po to, by zapewnić maksymalną funkcjonalność i wygodę w codziennym życiu rodziny.  

Niebanalne rozwiązanie

Sercem tego komfortowego domu jest obszerny salon. Zmieściły się tam aż dwie ogromne sofy, które zapewniają miejsce dla całej rodziny i wszystkich gości. Jego panoramiczne okna pozwalają domownikom na podziwianie ogrodu. Piękny widok na taras i zieleń dookoła oferuje również jadalnia, która znajduje się tuż obok salonu. Doświetla ją okno sięgające aż do dachu. Było to możliwe dzięki zaplanowaniu przestrzeni nad jadalnią tak, by zamykała się dopiero na poziomie drugiej kondygnacji. 

 

Kuchnia jest otwarta i schowana zarazem dzięki wycofaniu jej w stosunku do części wypoczynkowej. Pozwala cieszyć się towarzystwem gości podczas przyrządzania posiłków, jednocześnie ukrywając przed nimi okazjonalny nieporządek. 

 

Jednobiegowe schody prowadzą na piętro, na którym znajduje się drugi salon z kącikiem czytelniczym oraz sypialnie i łazienka. Rozległa antresola oraz przestrzeń nad jadalnią dają wrażenie większej otwartości i wpuszczają do wnętrza dużo światła. Uczucie to potęguje szklana balustrada, która otacza schody oraz przepiękną antresolę, pozwalając promieniom słońca przenikać cały dom.

indywidualny projekt domu High-tech12.jp
indywidualny projekt domu High-tech14.jp

Nowoczesność spotyka się z tradycją

W projekcie tego domu high-tech nic nie jest dziełem przypadku. Nawet drzwi między wiatrołapem a mieszkalną częścią domu, które wykonaliśmy ręcznie w naszej firmie. Zależało nam, aby każdy najdrobniejszy szczegół był idealnie dopasowany. W domu zastosowaliśmy także nietypową konstrukcję dachu ze spadem do środka. Dzięki temu powstała przestrzeń, która jest funkcjonalna i nietuzinkowa zarazem. Dom z zewnątrz, jak i od środka intryguje i przyciąga zaciekawione spojrzenia.

Twój dom również może high-tech

powiedz nam, jak chcesz mieszkać

Projekt domu high-tech

Czyli jak to wszystko poukładaliśmy?

 
 
jaka technologia budowy domu? | disinn architekci Poznań, Warszawa, Wrocław

Technologia budowy

Ten inteligentny dom zbudowaliśmy w technologii murowanej z pustaków ceramicznych. To naturalny materiał, który gwarantuje małe straty ciepła i świetną izolację akustyczną. Całość przykrywa dach o tradycyjnej konstrukcji, ale niespotykanym kształcie - ze spadem do środka budynku.

instalace.jpg

Efektywne ogrzewanie 

bez strat energii

Pompa ciepła ogrzewa dom w zimie, a latem chłodzi, zasilając klimatyzację. Udało nam się zmniejszyć zużycie energii, dzięki odpowiedniej izolacji. Ciepłe ceramiczne ściany oraz podłogę dodatkowo uszczelniliśmy 20-centymetrową warstwą styropianu. 

indywidualny projekt domu High-tech6.jpg

Ponadczasowe materiały

Zaawansowane technologie połączyliśmy z naturalnymi materiałami. Ceramiczne ściany gwarantują domownikom zdrowy klimat, pomagając utrzymać stałą wilgotność w pomieszczeniach. Z kolei okładziny z naturalnego drewna we wnętrzu, na elewacji i tarasie dodają ciepła oraz tworzą przytulną atmosferę.

polecam| disinn architekci Poznań, Warszawa, Wrocław

Co mówią o nas klienci?

 

Chcielibyśmy zarekomendować biuro architektoncizne architekta Romana Lis  jako godnego polecenia wykonawcę usług architektonicznych. Zakres zleconych prac zawierał wykonanie projektu budowlanego naszego domu jednorodzinnego oraz uzyskania decyzji
o pozwoleniu na budowę.

Jacek K.

 

Wiedza na temat branży budowlanej reprezentowana przez architekta Roman Lis i jego zespół stoi na bardzo wysokim poziomie. Bezwzględnym atutem firmy jest szeroka oferta i kompleksowe podejście do powierzanych zadań projektowych. Bez obaw możemy polecić każdemu potencjalnemu inwestorowi usługi architektoniczne świadczone przez firmę disinn.architekc

Tomasz R.

 

Jak rozpocząć współpracę
i zrealizować indywidualny
projekt domu high-tech?

Zacznij już dziś. Napisz do nas, zadzwoń lub po prostu zarezerwuj spotkanie i porozmawiaj z nami o Twoim projekcie.

+48 61 415 13 20 

Sprawdź, jak działamy
i jak wiele
możesz załatwić online

bottom of page