projekt domu energooszczednego1.jpg

Projekt domu energooszczędnego

Czyli jak mieszkać komfortowo i oszczędzać energię

+48 61 415 13 20 

Zakres prac. Nie tylko projekt domu

Oto dom, który pozwala zredukować wydatki. Jak? Zaprojektowaliśmy go tak, by zminimalizować straty ciepła i wykorzystać każdy promień słońca. Dzięki temu skutecznie obniżyliśmy ilość energii potrzebną do ogrzania budynku.

 

Ten jasny i przestronny dom zapewnia pełen komfort mieszkającej w nim rodzinie. Czy chcą podziwiać ogród przez ogromne okna, czy odpocząć przy kominku, czy zrelaksować się w ogromnej wannie. Tu mają wszystko, czego potrzebują. 

 

Dla naszych klientów przygotowaliśmy projekt domu energooszczędnego oraz jego wnętrza, a także zrealizowaliśmy budowę. W imieniu inwestorów uzyskaliśmy pozwolenie na budowę i decyzję o warunkach zabudowy. Przygotowaliśmy również całą dokumentację przedprojektową. 

projekt domu energooszczednego6.jpg
projekt domu energooszczednego8.jpg

Dwa piętra swobody dla całej rodziny

Ten energooszczędny dom o powierzchni 175m2 zaprojektowaliśmy dla rodziny 2+1. Aby zapewnić domownikom maksymalny komfort część dzienną i prywatną umieściliśmy na różnych piętrach. 

 

Obszerny salon zajmuje aż dwie kondygnacje. Jak przystało na dom energooszczędny, jest zawsze pełen słońca, ponieważ jego wielkoformatowe okna wychodzą na południe i zachód. Siedząc na ogromnej sofie, domownicy mogą podziwiać piękny ogród za oknami lub cieszyć się ciepłem kominka. 

Indywidualne rozwiązania

Salon, kuchnia i jadalnia tworzą wspólną, otwartą przestrzeń, z której możemy wyjść bezpośrednio na taras. Całość spaja jednolita kolorystyka w tonacji bieli, grafitu i naturalnego drewna, doprawiona intensywnym błękitem. Oprócz części dziennej na parterze znalazło się też miejsce na gabinet oraz łazienkę. 

 

Jednobiegowe schody prowadzą na przepiękną antresolę, z której można spojrzeć w dół na salon. Tu też znajdują się drzwi do dwóch sypialni oraz dużej, wygodnej łazienki. To miejsce jest świątynią relaksu domowników. Leżąc w ogromnej wannie, mogą podziwiać niebo przez okna połaciowe wprost nad ich głowami.

projekt domu energooszczednego10.jpg
Q117 (4)_Easy-Resize.com.jpg

Tyle słońca w całym domu

Od razu wiedzieliśmy, że ten energooszczędny dom będzie jasny i słoneczny. Dlatego narożna działka z drogą od strony południowej i zachodniej była pewnym wyzwaniem. Udało nam się rozwiązać ten problem, lokalizując dom w północno-wschodniej części posesji. Efekt? Ogromne okna, które zapraszają do wnętrza mnóstwo światła oraz wygodny dojazd do wiaty garażowej wkomponowanej w bryłę budynku.

Ty również zasługujesz
na dom energooszczędny !

 

powiedz nam, jak chcesz mieszkać

Projekt domu energooszczędnego 

Czyli jak to wszystko poukładaliśmy?

 

Technologia budowy

Dla tego piętrowego domu wybraliśmy niezawodną technologię murowaną. Aby zapewnić możliwie najlepsze właściwości termoizolacyjne, postawiliśmy na zwartą bryłę bez mostów termicznych. A ściany oraz podłogę dociepliliśmy 20-centymetrową warstwą styropianu. Z kolei dach zaprojektowaliśmy w tradycyjnej konstrukcji.

Efektywne ogrzewanie 

bez strat energii

Ciepło pochodzi z pieca gazowego i dociera do wszystkich części domu dzięki ogrzewaniu podłogowemu. Dlaczego wybraliśmy ten system? Jest niezwykle efektywny, a do tego wyjątkowo komfortowy dla domowników. Odpowiednią cyrkulację i dopływ świeżego powietrza zapewnia w domu wentylacja grawitacyjna.

Ponadczasowe materiały

Ciepły, rodzinny klimat tego domu uzyskaliśmy dzięki naturalnym materiałom. Murowane ściany otynkowaliśmy na biało i obłożyliśmy drewnianymi okładzinami. Dach pokryliśmy grafitową blachą na rąbek stojący. Tę samą kolorystykę - biel, grafit i naturalne drewno, zastosowaliśmy we wnętrzu. Dzięki połączeniu z wielkimi oknami z widokiem na ogród zatarła się granica między tym, co na zewnątrz, a co w środku.

polecam| disinn architekci Poznań, Warszawa, Wrocław

Co mówią o nas klienci?

 

Chcielibyśmy zarekomendować biuro architektoncizne architekta Romana Lis  jako godnego polecenia wykonawcę usług architektonicznych. Zakres zleconych prac zawierał wykonanie projektu budowlanego naszego domu jednorodzinnego oraz uzyskania decyzji
o pozwoleniu na budowę.

Jacek K.

 

Wiedza na temat branży budowlanej reprezentowana przez architekta Roman Lis i jego zespół stoi na bardzo wysokim poziomie. Bezwzględnym atutem firmy jest szeroka oferta i kompleksowe podejście do powierzanych zadań projektowych. Bez obaw możemy polecić każdemu potencjalnemu inwestorowi usługi architektoniczne świadczone przez firmę disinn.architekc

Tomasz R.

 

Jak rozpocząć współpracę i zrealizować indywidualny energooszczędny projekt domu?

Zacznij już dziś. Napisz do nas, zadzwoń lub po prostu zarezerwuj spotkanie i porozmawiaj z nami o Twoim projekcie.

+48 61 415 13 20 

Sprawdź, jak działamy
i jak wiele
możesz załatwić online