top of page
projekt domu energooszczednego1.jpg

Projekt domu energooszczędnego

Czyli jak mieszkać komfortowo i oszczędzać energię

+48 61 415 13 20 

autor projektu: architekt Roman Lis wraz z zespołem,

autor zdjęć: zdjęcia własne

 
 
 

Zakres prac. Nie tylko projekt domu

Oto dom, który pozwala zredukować wydatki. Jak? Zaprojektowaliśmy go tak, by zminimalizować straty ciepła i wykorzystać każdy promień słońca. Dzięki temu skutecznie obniżyliśmy ilość energii potrzebną do ogrzania budynku.

 

Ten jasny i przestronny dom zapewnia pełen komfort mieszkającej w nim rodzinie. Czy chcą podziwiać ogród przez ogromne okna, czy odpocząć przy kominku, czy zrelaksować się w ogromnej wannie. Tu mają wszystko, czego potrzebują. 

 

Dla naszych klientów przygotowaliśmy projekt domu energooszczędnego oraz jego wnętrza, a także zrealizowaliśmy budowę. W imieniu inwestorów uzyskaliśmy pozwolenie na budowę i decyzję o warunkach zabudowy. Przygotowaliśmy również całą dokumentację przedprojektową. 

projekt domu energooszczednego6.jpg
projekt domu energooszczednego8.jpg

Dwa piętra swobody dla całej rodziny

Ten energooszczędny dom o powierzchni 175m2 zaprojektowaliśmy dla rodziny 2+1. Aby zapewnić domownikom maksymalny komfort część dzienną i prywatną umieściliśmy na różnych piętrach. 

 

Obszerny salon zajmuje aż dwie kondygnacje. Jak przystało na dom energooszczędny, jest zawsze pełen słońca, ponieważ jego wielkoformatowe okna wychodzą na południe i zachód. Siedząc na ogromnej sofie, domownicy mogą podziwiać piękny ogród za oknami lub cieszyć się ciepłem kominka. 

Indywidualne rozwiązania

Salon, kuchnia i jadalnia tworzą wspólną, otwartą przestrzeń, z której możemy wyjść bezpośrednio na taras. Całość spaja jednolita kolorystyka w tonacji bieli, grafitu i naturalnego drewna, doprawiona intensywnym błękitem. Oprócz części dziennej na parterze znalazło się też miejsce na gabinet oraz łazienkę. 

 

Jednobiegowe schody prowadzą na przepiękną antresolę, z której można spojrzeć w dół na salon. Tu też znajdują się drzwi do dwóch sypialni oraz dużej, wygodnej łazienki. To miejsce jest świątynią relaksu domowników. Leżąc w ogromnej wannie, mogą podziwiać niebo przez okna połaciowe wprost nad ich głowami.

projekt domu energooszczednego10.jpg
Q117 (4)_Easy-Resize.com.jpg

Tyle słońca w całym domu

Od razu wiedzieliśmy, że ten energooszczędny dom będzie jasny i słoneczny. Dlatego narożna działka z drogą od strony południowej i zachodniej była pewnym wyzwaniem. Udało nam się rozwiązać ten problem, lokalizując dom w północno-wschodniej części posesji. Efekt? Ogromne okna, które zapraszają do wnętrza mnóstwo światła oraz wygodny dojazd do wiaty garażowej wkomponowanej w bryłę budynku.

Ty również zasługujesz
na dom energooszczędny !

 

powiedz nam, jak chcesz mieszkać

Projekt domu energooszczędnego 

Czyli jak to wszystko poukładaliśmy?

 
jaka technologia budowy domu? | disinn architekci Poznań, Warszawa, Wrocław

Technologia budowy

Dla tego piętrowego domu wybraliśmy niezawodną technologię murowaną. Aby zapewnić możliwie najlepsze właściwości termoizolacyjne, postawiliśmy na zwartą bryłę bez mostów termicznych. A ściany oraz podłogę dociepliliśmy 20-centymetrową warstwą styropianu. Z kolei dach zaprojektowaliśmy w tradycyjnej konstrukcji.

jak ogrzewać dom? | disinn architekci Poznań, Warszawa, Wrocław

Efektywne ogrzewanie 

bez strat energii

Ciepło pochodzi z pieca gazowego i dociera do wszystkich części domu dzięki ogrzewaniu podłogowemu. Dlaczego wybraliśmy ten system? Jest niezwykle efektywny, a do tego wyjątkowo komfortowy dla domowników. Odpowiednią cyrkulację i dopływ świeżego powietrza zapewnia w domu wentylacja grawitacyjna.

z czego budować dom? | disinn architekci Poznań, Warszawa, Wrocław

Ponadczasowe materiały

Ciepły, rodzinny klimat tego domu uzyskaliśmy dzięki naturalnym materiałom. Murowane ściany otynkowaliśmy na biało i obłożyliśmy drewnianymi okładzinami. Dach pokryliśmy grafitową blachą na rąbek stojący. Tę samą kolorystykę - biel, grafit i naturalne drewno, zastosowaliśmy we wnętrzu. Dzięki połączeniu z wielkimi oknami z widokiem na ogród zatarła się granica między tym, co na zewnątrz, a co w środku.

polecam| disinn architekci Poznań, Warszawa, Wrocław

Co mówią o nas klienci?

 

Chcielibyśmy zarekomendować biuro architektoncizne architekta Romana Lis  jako godnego polecenia wykonawcę usług architektonicznych. Zakres zleconych prac zawierał wykonanie projektu budowlanego naszego domu jednorodzinnego oraz uzyskania decyzji
o pozwoleniu na budowę.

Jacek K.

 

Wiedza na temat branży budowlanej reprezentowana przez architekta Roman Lis i jego zespół stoi na bardzo wysokim poziomie. Bezwzględnym atutem firmy jest szeroka oferta i kompleksowe podejście do powierzanych zadań projektowych. Bez obaw możemy polecić każdemu potencjalnemu inwestorowi usługi architektoniczne świadczone przez firmę disinn.architekc

Tomasz R.

 

Jak rozpocząć współpracę i zrealizować indywidualny energooszczędny projekt domu?

Zacznij już dziś. Napisz do nas, zadzwoń lub po prostu zarezerwuj spotkanie i porozmawiaj z nami o Twoim projekcie.

+48 61 415 13 20 

Sprawdź, jak działamy
i jak wiele
możesz załatwić online

bottom of page