top of page
projekt domu parterowego .jpg

Projekt domu parterowego w stylu nowoczesnym

Rodzinne życie w loftowej scenerii

+48 61 415 13 20 

autor projektu:

architekt IARP Iwona Ratajczyk 

architekt IARP Roman Lis

 
 

Dom idealny dla 4 osób

Czy dom może łączyć industrialny styl z przytulną atmosferą? Może! I ten komfortowy, rodzinny dom jest na to najlepszym dowodem. Czarna stal łączy się tu z ciepłym drewnem, duże przeszklenia dają piękny widok na ogród, a kominek wprowadza intymny klimat do nowocześnie urządzonego salonu. Ma wszystko, czego potrzebuje rodzina, która chce mieszkać wygodnie i stylowo. 

 

Przy tworzeniu tego domu wsparliśmy inwestorów kompleksowo. Przygotowaliśmy projekt budynku oraz zagospodarowania terenu, a także kompletną aranżację wnętrz. Uzyskaliśmy decyzję o pozwoleniu na budowę, decyzję o warunkach zabudowy oraz przygotowaliśmy pozostałe dokumenty przedprojektowe. Całościowo zajęliśmy się także budową inwestycji.

projekt domu parterowego w stylu nowoczesnego 10.jpeg
234_szkic.jpg

Nowoczesny dom dla nowoczesnej rodziny

Specjalnie dla czteroosobowej rodziny powstał przestronny, parterowy dom pełen światła i w nowoczesnym, loftowym stylu. Jego strefę dzienną stanowi duża, otwarta przestrzeń. Tworzą ją jasny salon, jadalnia i kuchnia z praktyczną spiżarnią. Duże wychodzące na południe i wschód okna, roztaczają piękny widok na ogród. W bezpośrednim sąsiedztwie salonu znajdują się także toaleta oraz gabinet gospodarzy. 

 

Strefa prywatna zajmuje osobne skrzydło w południowej części domu. Znajdują się tu sypialnie dzieci, przestronna łazienka z toaletą oraz garderoba. Aby zapewnić jak najwięcej światła, a zarazem prywatności w dużej sypialni gospodarzy, szerokie okno umieściliśmy na ponadstandardowej wysokości 150 cm. Do pomieszczenia przynależy własna garderoba i łazienka z ogromną, wolnostojącą wanną, dwoma umywalkami, toaletą oraz bidetem.  

Loftowo i domowo

Rodzina marzyła o nowoczesnym domu, który stylem nawiązuje do loftowych wnętrz, ale jednocześnie jest przytulny i pełen domowej atmosfery. Udało nam się to osiągnąć, stosując odpowiednie materiały: malowaną na czarno stal, odsłoniętą cegłę, szkło oraz drewno. 

 

Wielkoformatowe okna w czarnej stolarce wpuszczają mnóstwo światła i przywodzą na myśl industrialne wnętrza. Z kolei kominek zachęca do wspólnego spędzania czasu w rodzinnym gronie. Wysoki sufit w kuchni obniżyliśmy w nietradycyjny sposób - używając czarnej kratownicy, zamiast płyty gipsowej. Wiatrołap od salonu oddziela przeszklenie, a przesuwne drzwi w niektórych pomieszczeniach dodają nowoczesności wnętrzu. Całość jest jasna i przytulna, ale z pazurem. 

projekt domu parterowego w stylu nowoczesnego 5.jpeg
projekt domu parterowego w stylu nowoczesnego 8.jpeg

Wjazd na działkę od północnego zachodu 

zainspirował nas do ciekawego rozwiązania - drzwi wejściowe i wiatrołap umieściliśmy skośnie w stosunku do bryły budynku. Pozwoliło to zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania w strefie wejściowej oraz pomieszczeniu gospodarczym. Znalazło się tu także miejsce na pralnię. Tędy domownicy nie wychodząc z domu, mogą również dostać się do dwustanowiskowego garażu.

Chcesz mieszkać w domu dopasowanym do Ciebie?

Powiedz nam, czego potrzebujesz!

Projekt domu parterowego w stylu nowoczesnym

Czyli jak to wszystko poukładaliśmy?

 
 
jaka technologia budowy domu? | disinn architekci Poznań, Warszawa, Wrocław

Technologia budowy

W tym nowoczesnym domu współczesne technologie spotykają się z tradycyjnymi materiałami. Murowane ściany wzniesione są z pustaków ceramicznych, które łatwo kumulują ciepło i długo je oddają. Z kolei konstrukcja dachu opiera się na lekkiej drewnianej kratownicy. 

Do budowy tego wyjątkowego domu
wykorzystaliśmy tradycyjną
konstrukcję dachu z więźbą oraz
technologię murowaną. Ściany
powstały z pustaków typu silka,
które mają doskonałe właściwości
termiczne. Gwarantują także wysoki
komfort mieszkania, zapewniając
domownikom stałą wilgotność w
pomieszczeniach oraz świetną
izolację akustyczną.

jak ogrzewać dom? | disinn architekci Poznań, Warszawa, Wrocław

Ogrzewanie i izolacja, które oszczędzają energię

Dom ogrzewa piec gazowy, który gwarantuje optymalną temperaturę przy niewysokich kosztach eksploatacji. Ceramiczne mury oraz izolacja z 20 cm warstwy styropianu na podłodze i ścianach pozwalają maksymalnie wykorzystać energię i zapewnia dodatkowe oszczędności.

z czego budować dom? | disinn architekci Poznań, Warszawa, Wrocław

Wykończenia z charakterem

Inwestorzy zdecydowali się postawić na odważne rozwiązania. Dlatego zarówno na zewnątrz, jak i w środku dom zaprojektowaliśmy zgodnie z  nowoczesnymi trendami. Czarna stolarka okienna współgra z dachem i okładzinami ścian w tym samym kolorze. Za to kontrastuje z białym tynkiem i cegłą klinkierową na elewacji. We wnętrzu czarną stal i czerwoną cegłę uzupełnia ciepłe drewno na podłogach i wykończeniach mebli. Całość pięknie komponuje się z nowocześnie urządzonym ogrodem widocznym przez panoramiczne okna

polecam architekt Roman Lis | disinn architekci Poznań, Warszawa, Wrocław

Co mówią o nas klienci?

 

Chcielibyśmy zarekomendować biuro architektoncizne architekta Romana Lis  jako godnego polecenia wykonawcę usług architektonicznych. Zakres zleconych prac zawierał wykonanie projektu budowlanego naszego domu jednorodzinnego oraz uzyskania decyzji
o pozwoleniu na budowę.

Jacek K.

 

Wiedza na temat branży budowlanej reprezentowana przez architekta Roman Lis i jego zespół stoi na bardzo wysokim poziomie. Bezwzględnym atutem firmy jest szeroka oferta i kompleksowe podejście do powierzanych zadań projektowych. Bez obaw możemy polecić każdemu potencjalnemu inwestorowi usługi architektoniczne świadczone przez firmę disinn.architekc

Tomasz R.

 

Jak rozpocząć współpracę
i zrealizować indywidualny projekt domu inspirowany projektem domu parterowego
w stylu nowoczesnym

Zacznij już dziś. Napisz do nas, zadzwoń lub po prostu zarezerwuj spotkanie i porozmawiaj z nami o Twoim projekcie.

+48 61 415 13 20 

Sprawdź, jak działamy
i jak wiele
możesz załatwić online

bottom of page